fbpx

Kia Motors prezentuje dziś więcej szczegółów na temat nowej mechanicznej skrzyni biegów (iMT), która została zaprojektowana z myślą o zastosowaniu w gamie samochodów hybrydowych tzw. mild-hybrid (MHEV). Będą to pierwsze auta na świecie, w których jednocześnie zostaną wykorzystane zalety układu mild-hybrid z instalacją o napięciu 48 V oraz przekładni z systemem „clutch-by-wire”. Dzięki połączeniu tych technologii sprawność zespołu napędowego modeli mild-hybrid marki Kia będzie jeszcze większa, natomiast emisja dwutlenku węgla – mniejsza niż dotychczas. Kierowca w dalszym ciągu, jeśli będzie miał na to ochotę, może ręcznie zmieniać przełożenia, podobnie jak w wypadku tradycyjnych mechanicznych skrzyń biegów. Przekładnia iMT wzmacnia pozycję marki Kia w segmencie tzw. zelektryfikowanych samochodów za przystępną cenę.

 

Kia Motors Corporation ujawniła dziś pierwszy szkic flagowego minivana Carnival czwartej generacji.

 • Ewolucja i nowy wygląd flagowego minivana Kii
 • Dwa miliony modeli Carnival sprzedanych na całym świecie od 1998 roku
 • „Grand Utility Vehicle” pokazuje pewną stylistykę i styl SUV-a

Nowa Kia Carnival - sprzedawana na wielu rynkach na całym świecie jako Kia Sedona - spodoba się klientom dzięki połączeniu innowacji, funkcjonalności i stylu.

Kia Motors rozszerza w Europie ofertę usług dostępnych za pomocą systemu UVO Connect. Modele, które będą debiutowały w ciągu najbliższych miesięcy będą wyposażone w system UVO Connect drugiej generacji, który zapewnia kierowcom dostęp do szeregu usług online i zwiększa zdalną kontrolę wybranych funkcji auta oraz zmniejsza stres związany z podróżą. Nowy zakres funkcji obejmuje m.in. dokładniejszą informację na temat czasu podróży,  nawigację z funkcją „last mile” oraz szereg usprawnień, które poprawiają łączność ze światem zewnętrznym i z innymi urządzeniami.  Dostęp do nich odbywać się będzie przy pomocy ulepszonej aplikacji UVO lub poprzez system multimedialny w samochodzie.

 • Dostęp do szerokiej gamy nowych i ulepszonych usług online
 • Nowe funkcje będą oferowane we wszystkich nowych modelach marki Kia, które zadebiutują w najbliższej przyszłości
 • Nowy system UVO Connect zapewnia dokładniejsze dane nawigacji  z funkcją „last mile”a także umożliwia przenoszenie profilu użytkownika pomiędzy samochodami
 • Obsługę danych w chmurze zapewniają najlepsze firmy w swoich branżach

Dwa modele marki Kia triumfują w konkursie „Światowy Samochód Roku 2020”. Nowy SUV Telluride zdobywa tytuł „World Car of the Year”, a elektryczny crossover Kia Soul EV (w Europie znany jako e-Soul) zwycięża w kategorii „World Urban Car”.

 • Kia Telluride Światowym Samochodem Roku 2020
 • Elektryczny crossover Kia Soul EV wygrywa w kategorii „World Urban Car”

Debiut Kia XCeed i Kia Ceed kombi w wersji hybrydowej typu plug-in

Kia Motors zrobiła kolejny krok w kierunku elektryfikacji swoich samochodów i zaprezentowała dwa nowe modele w wersji hybrydowej typu plug-in – XCeed i Ceed kombi. Modele odznaczające się niską emisją zostaną wprowadzone do sprzedaży w Europie na początku 2020 r. To pierwsze hybrydowe modele marki Kia w segmencie samochodów kompaktowych.

 • pierwszy hybrydowy model w rodzinie Ceeda
 • hybrydowy układ napędowy typu plug-in składa się z akumulatora o pojemności 8,9 kWh, silnika elektrycznego o mocy 44,5 kW i benzynowej jednostki napędowej – łączna moc wynosi 141 KM, a maksymalny moment obrotowy 265 Nm
 • zasięg XCeeda i Ceeda kombi na energii elektrycznej wynosi około 60 kilometrów
 • wydajność układu hybrydowego zwiększa zaawansowana technologia odzyskiwania energii kinetycznej
 • zmieniony wygląd zewnętrzny i nowe funkcje, w tym informacja o lokalizacji punktów ładowania
 • w sprzedaży w Europie na początku 2020 roku

Kia i Hyundai inwestują w start-up Arrival, aby wspólnie tworzyć dostawcze samochody elektryczne

Kia Motors Corporation i Hyundai Motor Company poinformowały o strategicznej inwestycji w wysokości 100 milionów euro we wspólne przedsięwzięcie z firmą Arrival, brytyjskim start-upem specjalizującym się w konstrukcji aut elektrycznych.

 • Umowa przyspiesza transformację marek Kia i Hyundai w zakresie elektromobilności
 • Inwestycja o wartości 100 milionów euro umożliwia przyspieszenie prac nad opracowaniem elektrycznych samochodów dostawczych oraz innych pojazdów wykorzystywanych w logistyce, usługach car-sharingu i przez firmy przewozowe
 • Kia i Hyundai wykorzystają konstrukcję skalowalnej „deskorolki” firmy Arrival we własnych modelach skonstruowanych na potrzeby m.in car-sharingu
 • Firma Arrival opracowała własne oprogramowanie, materiały, komponenty i inne technologie wykorzystywane w konstrukcji pojazdów elektrycznych generacji 2.0

Stylowy crossover, konkurent tradycyjnych SUV-ów

Kia Motors opublikowała dziś pierwsze zdjęcie nowego miejskiego crossovera – Kia XCeed. Prezentacja auta odbędzie się już pod koniec czerwca. Pierwszy CUV (Crossover Utility Vehicle) marki Kia cechuje wyrazisty i nowoczesny design. Nowa Kia XCeed jest alternatywą dla tradycyjnych, większych SUV-ów.

 • nowy miejski crossover marki Kia ma sylwetkę utrzymaną w stylu aut coupé
 • bardziej sportowe – design i właściwości jezdne niż typowych SUV-ów, ale wnętrze i bagażnik przestronne jak w modelach o większych rozmiarach zewnętrznych
 • Kia XCeed zostanie zaprezentowana 26 czerwca 2019 roku

Nowa Kia XCeed, która z wyglądu przypomina samochody typu coupé, została zaprojektowana w europejskim centrum designu marki Kia we Frankfurcie. Za projekt samochodu odpowiada zespół stylistów pod kierownictwem Gregory Guillaume, wiceprezesa ds. designu w Kia Motors Europe. Połączenie samochodu o zwiększonym prześwicie z dość nisko umieszczonymi fotelami zapewnia bardziej sportową pozycję do jazdy niż w klasycznych SUV-ach. Wyżej zawieszone nadwozie gwarantuje jednak lepszą obserwację drogi niż w zwykłych hatchbackach.

Kia Motors Corporation ogłosiła szczegóły „Planu S” czyli średnio- i długoterminowej strategii, której celem jest systematyczne zbliżanie się do pozycji lidera przemysłu motoryzacyjnego również w takich dziedzinach, jak samochody elektryczne i usługi związane z mobilnością oraz z szeroko pojętą łącznością samochodów ze światem zewnętrznym i z jazdą autonomiczną.

 • do 2025 roku Kia będzie mieć w ofercie aż 11 samochodów elektrycznych – dzięki temu jej udział w sprzedaży aut elektrycznych na świecie wzrośnie do 6,6%
 • w 2021 roku Kia wprowadzi na rynek model, który będzie dostępny wyłącznie jako samochód elektryczny
 • do końca 2025 roku udziału aut zelektryzowanych w sprzedaży marki Kia osiągnie 25%
 • do 2026 roku roczną sprzedaż swoich samochodów elektrycznych na świecie Kia szacuje na 500 000 egzemplarzy, a aut zelektryzowanych – na milion sztuk
 • w przyszłości usługi i produkty z dziedziny mobilności zyskają jeszcze większe znaczenie dla klientów
 • Kia zamierza zwiększyć rentowność poprzez poprawę wydajności istniejących fabryk
 • marka wprowadzi do oferty samochody zaprojektowane z myślą o car-sharingu
 • do 2025 roku inwestycje wyniosą 25 miliardów dolarów amerykańskich
 • w 2025 roku Kia zamierza osiągnąć 6% zysku operacyjnego i 10,6% zwrotu z kapitału
 • Prezes i Dyrektor Generalny – Han-woo Park – powiedział: „Kia Motors stopniowo i systematycznie będzie przekształcać się w markę innowacyjną. Wkrótce zmiany nabiorą tempa i staną się widoczne dla wszystkich”.

Kia Motors ogłosiła dziś, że nowy, globalny, kompaktowy SUV marki o bardzo sportowych proporcjach nadwozia będzie nazywał się Seltos. Samochód zadebiutuje już tego lata, a jego sprzedaż w Korei rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku. Kia Seltos wprowadzi wyrafinowany styl i sportowego ducha do segmentu kompaktowych SUV-ów.

Kia Seltos ma nadwozie o bardzo dynamicznych proporcjach – z długą pokrywą silnika, wyraźnymi przetłoczeniami z boku i agresywnie stylizowanym przednim zderzakiem. Wyraźnie zaznaczona linia boczna wznosi się ku tyłowi nadwozia i współgra z powierzchnią przeszkloną, która zwęża się w kierunku tylnej części samochodu. Z tyłu w zderzaku umieszczono metalizowaną atrapę końcówki układu wydechowego. Wszystko razem sprawia, że Kia Seltos prezentuje się bardzo dynamicznie, wręcz sportowo jak na SUV-a.