fbpx

Elektryczna Kia e-Soul - więcej mocy, zasięgu i technologii

Nowa elektryczna Kia e-Soul, jako pierwszy miejski crossover, oferuje duży zasięg przy zerowej emisji. Trzeci samochód elektryczny marki Kia sprzedawany na świecie już na początku przyszłego tygodnia będzie miał debiut w Europie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

  • Nowy e-Soul dołącza do coraz większej oferty hybrydowych, hybrydowych typu plug-in i elektrycznych samochodów marki Kia i oferuje do wyboru dwa silniki o różnej mocy w połączeniu z akumulatorami o mniejszej i większej pojemności, które zapewniają duży zasięg
  • Charakterystyczny design na zewnątrz i wewnątrz
  • Zasięg do 452 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora do 100 procent pojemności
  • o 25% większa gęstość energii w celach akumulatora dzięki roztworowi chemicznemu nowej generacji
  • Większa moc i lepsze przyspieszenie dzięki nowym silnikom elektrycznym – nawet o 30% mniejsze zużycie energii niż w wypadku obecnie najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego w Europie
  • Debiut nowego systemu UVO CONNECT, który zapewnia dostęp do wielu informacji
  • W standardzie funkcja szybkiego ładowania (CCS) prądem stałym, która zwiększa wachlarz zastosowań samochodu
  • Sprzedaż w Polsce rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku z 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150 000 km

Model trzeciej generacji pierwszego miejskiego crossovera marki Kia jest jeszcze bardziej wyrazisty niż w wypadku jego poprzedników. W Europie e-Soul będzie oferowany wyłącznie jako samochód elektryczny z dwoma silnikami o różnej mocy i dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru. Akumulatory nowej generacji są o nawet 30% bardziej energooszczędne niż w obecnie najlepiej sprzedającym się elektrycznym aucie w Europie.


Emilio Herrera, dyrektor operacyjny Kia Motors Europe, powiedział – „Od samego początku Soul jest pionierskim modelem nie tylko dla marki Kia, ale na rynku w ogóle. Dziesięć lat temu zapoczątkował on segment miejskich crossoverów. Gdy pojawił się Soul EV, był pierwszym elektrycznym crossoverem. Nowy e-Soul również wnosi sporo nowego, ponieważ w Europie będzie dostępny wyłącznie z napędem elektrycznym i już w podstawowej wersji będzie zapewniał duży zasięg”.
„W ostatnich latach rynek motoryzacyjny  bardzo się zmienił. W 2018 roku – ostatnim, w którym oferowaliśmy poprzedni model – Kia sprzedała więcej egzemplarzy Soula EV o zerowej emisji niż wersji napędzanych silnikiem benzynowym lub dieslem. Dziś nasza marka jest uznawana za światowego lidera pod względem liczby w ofercie tzw. samochodów zelektryfikowanych. Gama modeli typu mild-hybrid, hybrydowych i hybrydowych typu plug-in stale się powiększa. Modele z silnikiem elektrycznym w zespole napędowym stanowiły jeden na osiem samochodów, które w ubiegłym roku sprzedaliśmy w Europie. W 2017 roku ta proporcja wynosiła 1 do 10. Dzięki nowemu e-Soulowi udział tzw. samochodów zelektryfikowanych w sprzedaży marki Kia w Europie szybko będzie rósł”.


e-Soul zachował mocne strony poprzednich modeli i, dodatkowo, oferuje bardzo dobry stosunek jakości do ceny, przestronne wnętrze dla pięciu osób oraz znakomitą funkcjonalność. Podobnie jak wszystkie modele Kia, nowy e-Soul będzie objęty 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150000 kilometrów, która chroni również silnik elektryczny i akumulator.


Nowy e-Soul trafi do sprzedaży w Polsce w drugiej połowie 2019 roku.

Design zewnętrzny. Ikona stylu w nowym wydaniu – jeszcze bardziej wyrazisty design


Nowy e-Soul garściami czerpie z kultowego designu modeli pierwszej i drugiej generacji. Bardziej wyraziste przetłoczenia i linie, zdecydowane detale i podświetlane elementy, które podkreślają techniczne zaawansowanie nowego e-Soula sprawiają, że miejski crossover prezentuje się jeszcze bardziej futurystycznie, młodzieżowo i innowacyjnie niż modele wcześniejszych generacji.


Chociaż każdy element poszycia karoserii e-Soula jest nowy, model ten jest natychmiast rozpoznawalny i pozostaje wierny pudełkowatym w kształcie poprzednikom. Design miejskiego crossovera podkreślają wąskie przednie światła w całości wykonane w technologii LED, poszerzające optycznie samochód, którego szerokość wynosi 1800 mm. Smukłe przednie i tylne zderzaki oraz pokaźnych rozmiarów panel w miejscu, w którym w samochodach zasilanych silnikiem spalinowym znajduje się wlot powietrza do chłodnicy, powodują, że e-Soul ma bardzo aerodynamiczny wygląd. Gniazdo ładowania znajduje się za niewielką pokrywą z przodu auta. Lampy przeciwmgłowe typu LED znajdują się poniżej świateł głównych i zastępują okrągłe lampy znane z poprzedniego modelu Soul EV.


Z profilu pudełkowaty e-Soul prezentuje się bardzo konkretnie, w czym zasługa nie tylko designu, ale również delikatnie zmienionych proporcji i nowych detali, które nadają autu taki właśnie wygląd. Długość e-Soula wynosi 4.195 mm, czyli o 55 mm więcej niż w wypadku modelu poprzedniej generacji. Rozstaw osi urósł o 30 mm (do 2.600 mm), o 15 mm dłuższy jest też przedni zwis. E-Soul standardowo jest wyposażony w 17-calowe obręcze kół z lekkich stopów z oponami w rozmiarze 215/55 R17.
Nowy e-Soul będzie dostępny w siedmiu jednokolorowych i w siedmiu dwukolorowych wersjach nadwozia, które łączą jasne kolory z kontrastowymi odcieniami dachu i obudowy lusterek zewnętrznych.


Klienci w Europie będą mogli wybrać opcjonalny pakiet SUV, który obejmuje plastikowe nakładki na nadkola i progi oraz przedni zderzak ukształtowany na wzór zderzaków w autach terenowych z płytą poślizgową, która chroni silnik.


Stylistyka wnętrza. Nowoczesne wnętrze inspirowane światem muzyki


Muzyka towarzyszyła Soulowi od chwili jego powstania i inspirowała designerów. Model trzeciej generacji też ma z nią wiele wspólnego. Śmiało można powiedzieć, że projektanci i inżynierowie „podkręcili głośność” we wnętrzu, próbując zwizualizować dźwięk.


Wnętrze e-Soul jest wykończone elementami, których kształt i poszycie są inspirowane materiałami akustycznymi. Podobnie jak u poprzednika w tablicę rozdzielczą wkomponowano wysokotonowe „tweetery”, co dowodzi, że design może iść w parze z funkcjonalnością.


Wnętrze kabiny e-Soula może być wykończone materiałami w odcieniach jedno- lub dwukolorowych. Do wyboru, w zależności od rynku i wyposażenia samochodu, są tapicerki wykonane z tkaniny oraz skóry syntetycznej lub prawdziwej. Jednokolorowe wykończenie jest  czarne, dwukolorowe – szare (jasne i ciemnoszare) z perłowymi elementami wykończenia drzwi. Modele wykończone czarną tkaniną są dostępne z opcjonalnymi zielonymi lub złotymi detalami, które obejmują kontrastowe szwy i wykończenie drzwi w kolorze złotym lub zielonym. W ofercie jest również pakiet w kolorze czerwonym (Red Pack) zarezerwowany dla tych, którzy wnętrzu e-Soula będą chcieli dodać sportowego charakteru poprzez szwy i wykończenie drzwi w kolorze czerwonym.


Kabina e-Soula może być także wyposażona w opcjonalny system Sound Mood Lighting, czyli tzw. oświetlenie towarzyszące emitowane z paneli w drzwiach. Obejmuje on również wykończenie materiałem ze wzorem 3D w górnej części paneli drzwi. Sound Mood Lighting sprawia, że subtelne oświetlenie pulsuje w rytm muzyki odtwarzanej przez system audio. Do wyboru jest osiem kolorów i sześć motywów oświetlenia kabiny.


Do e-Soula Kia oferuje także bezprzewodową ładowarkę do telefonu, podgrzewane i wentylowane przednie fotele oraz wysokiej jakości systemem audio firmy Harman/Kardon. Dostępny jest również wyświetlacz przezierny Head-Up Display.

Układ napędowy i osiągi. Duży zasięg przy zerowej emisji – do wyboru są dwa akumulatory o różnej pojemności


Nowa Kia e-Soul będzie oferowana w Europie z dwoma akumulatorami o różnej pojemności do wyboru, aby zaspokoić potrzeby i możliwości finansowe jak najszerszego grona klientów.


Kierowcy mają do wyboru większy akumulator (o pojemności 64 kWh), który zapewnia większy zasięg lub mniejszy akumulator (o pojemności 39,2 kWh). Niezależnie od tego, którą wersję akumulatora wybierze nabywca, obydwa warianty e-Soula oferują znacznie większy zasięg niż Soul EV. Osiągi są również lepsze, dzięki – między innymi – temu, że znacznie mocniejsze silniki elektryczne generują teraz maksymalny moment obrotowy o wartości 395 Nm – o 39% więcej niż poprzedni silnik.


Litowo-jonowe akumulatory nowej generacji marki Kia oferują przy tym większą pojemność energetyczną niż w przypadku akumulatorów wielu innych aut elektrycznych, niezależnie od ceny auta. Gęstość energii wynoszącą 250 Wh/kg uzyskano dzięki nowemu roztworowi chemicznemu, który umożliwia przechowywanie o 25% więcej energii w określonej objętości niż akumulator w Soulu EV, w którym gęstość energii wynosi 200 Wh/kg. Dzięki temu akumulator e-Soula jest kompaktowy i lekki oraz zapewnia znacznie większy bezemisyjny zasięg niż modelu poprzedniej generacji i innych samochodów elektrycznych oferowanych w sprzedaży.


Akumulator o dużej pojemności współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 150 kW (204 KM) i zapewnia zasięg do 452 kilometrów (w cyklu mieszanym WLTP) na jednym ładowaniu. Zużycie energii w wypadku tego akumulatora – w cyklu mieszanym WLTP – wynosi zaledwie 157 Wh/km, czyli jest on o 24% bardziej wydajny niż akumulator w obecnie najlepiej sprzedającym się aucie elektrycznym w Europie. Zużycie energii przez e-Soula w cyklu miejskim wynosi zaledwie 109 Wh/km (według normy WLTP).
Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu o wartości 395 Nm, który jest do dyspozycji od startu i mocy większej o aż 84% niż w Soulu EV, Kia e-Soul z akumulatorem o pojemności 64 kWh przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,6 sekundy.


Akumulator o standardowej pojemności wynoszącej 39,2 kWh współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 100 kW (136 KM). Przy identycznym maksymalnym momencie obrotowym jak w wypadku mocniejszego silnika i mocy większej o 23% niż w wypadku silnika Soula EV, znacznie większa wydajność energetyczna akumulatora zapewnia e-Soulowi zasięg do 277 kilometrów na jednym ładowaniu. Zużycie energii wynosi 145 Wh/km (w cyklu mieszanym WLTP), czyli o 30% mniej niż w najlepiej sprzedającym się obecnie samochodzie elektrycznym w Europie. e-Soul z akumulatorem o standardowej pojemności jest jednym z najbardziej energooszczędnych pojazdów elektrycznych na świecie.


Szybka ładowarka typu Combined Charging System (CCS) jest standardowo montowana w obu modelach e-Soula i umożliwia krótsze postoje podczas ładowania. Przy pomocy szybkiej ładowarki prądu stałego o mocy 100 kW obydwa akumulatory można naładować od 20% do 80% pojemności w zaledwie 42 minuty.
e-Soul jest wyposażony w szereg technologii odzyskiwania energii, aby maksymalnie wydłużyć zasięg. Obejmują one energooszczędną pompę ciepła, który pochłania ciepło emitowane przez układ chłodzenia akumulatorów. Elektryczny miejski crossover marki Kia jest również wyposażony w innowacyjny system indywidualnego sterowania wentylacją i klimatyzacją, który wyłącza wentylację kabiny po stronie pasażera i utrzymuje ją jedynie po stronie kierowcy.


e-Soul standardowo jest także wyposażony w innowacyjny układ hamulcowy z odzyskiem energii, obsługiwany przez łopatki zmiany biegów przy kierownicy. System daje możliwość wyhamowania samochodu i odzyskania energii kinetycznej, aby zwiększyć zasięg i zmniejszyć zużycie energii. Kierowca ma do dyspozycji jeden z pięciu poziomów hamowania regeneracyjnego, w zależności od ilości energii, którą chcą odzyskać. Maksymalny poziom hamowania regeneracyjnego umożliwia jazdę z wykorzystaniem tylko pedału przyspieszenia, bez konieczności hamowania przy użyciu pedału hamulca. Układ hamowania regeneracyjnego może również automatycznie regulować poziom hamowania, jeśli wykryje, że samochód z przodu hamuje. Zapewnia to bardziej płynną jazdę szczególnie na stromym zjeździe. Wskaźnik Smart Eco Pedal Guide na zestawie wskaźników informuje kierowcę o zużyciu akumulatora w czasie rzeczywistym.


System wyboru trybu jazdy Drive Mode Select pozwala kierowcy dostosować charakter e-Soula do stylu jazdy lub warunków na drodze. Do wyboru są tryby Normal, Eco, Eco+ i Sport. Obydwa tryby Eco są tak skonfigurowane, aby wydłużyć zasięg wykorzystując różne sposoby oszczędzania energii. Tryb Sport zwiększa szybkość reakcji silnika elektrycznego na komendy wydawane pedałem przyspieszenia i zmniejsza siłę elektrycznego wspomagania układu kierowniczego, aby poprawić zarówno osiągi, jak i wrażenia z jazdy.


Nowy e-Soul, w przeciwieństwie do modeli dwóch poprzednich generacji, ma niezależne wielowahaczowe zawieszenie kół tylnej osi. Dzięki niemu miejski crossover marki Kia zapewnia nie tylko większy komfort podróżowania, ale również większą precyzję prowadzenia i lepsze właściwości jezdne.

Nowoczesne technologie łączności na pokładzie


Debiut innowacyjnego systemu UVO CONNECT zapewniającego dostęp do ważnych informacji w czasie rzeczywistym i stałą łączność ze światem zewnętrznym
Szereg zaawansowanych funkcji zwiększa zarówno bezpieczeństwo podróżowania, jak i łatwość obsługi oraz zapewnia dostęp do wielu informacji zapisanych w pamięci komputera pokładowego e-Soula. Elektryczny miejski crossover jest pierwszym modelem marki Kia w Europie, który oferuje system UVO CONNECT.


Wygodny dostęp do funkcji systemu UVO CONNECT zapewnia panoramiczny ekran dotykowy o przekątnej 10,25 cala umieszczony wysoko na środku deski rozdzielczej oraz smartfon. System jest zgodny z najnowszym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), które obowiązuje w Unii Europejskiej i zapewnia najwyższy poziom ochrony danych. UVO CONNECT obejmuje nowy system Kia Live, który do działania oraz do pobierania aktualizacji i danych na żywo wykorzystuje własną kartę SIM. System zapewnia kierowcom dostęp do informacji w czasie rzeczywistym na temat sytuacji na drodze, prognozy pogody, interesujących miejsc (POI), informacji dotyczących dostępności miejsc parkingowych i cen za parkowanie oraz – co najważniejsze – zapewnia dostęp do informacji o stacjach ładowania (ich lokalizacji, dostępności i rodzaju wtyczki).


Integralnym elementem systemu UVO jest aplikacja UVO kompatybilna ze smartfonami działającymi w systemach Android i iOS (Apple). Aplikacja zapewnia użytkownikom dostęp do szeregu informacji diagnostycznych na temat samochodu i przebiegu wszystkich podróży. Umożliwia również zdalne aktywowanie wielu funkcji. W zależności od kraju można zdalnie – na przykład – aktywować układ klimatyzacji w celu wstępnego ogrzania lub schłodzenia kabiny samochodu, przesłać trasę do samochodu, sprawdzić lokalizację auta oraz uzyskać dostęp do danych z podróży i powiadomień diagnostycznych.


Ponadto, aplikacja pozwala użytkownikom zdalnie sprawdzić stan naładowania akumulatora i zatrzymać lub wznowić ładowanie za pomocą smartfona. Dzięki temu, w przypadku ładowania e-Soula w domu, mogą oni korzystać z tańszych taryf za energię elektryczną w nocy.


Po debiucie w e-Soulu, system UVO CONNECT w niedalekiej przyszłości będzie oferowany również do innych europejskich modeli marki Kia.


System multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala standardowo jest wyposażony w łącze Bluetooth, które umożliwia jednoczesne podłączenie dwóch urządzeń i korzystanie z Apple CarPlay i Android Auto. Istnieje możliwość podzielenia ekranu na dwa mniejsze, co pozwala kontrolować lub monitorować różne funkcje samochodu w tym samym czasie. Wygląd ekranu można dostosować do indywidualnych preferencji za pomocą różnych widżetów. Dzięki temu kierowca i pasażer mogą jednocześnie i niezależnie korzystać z wyświetlacza – kierowca może, na przykład, uruchomić nawigację lub śledzić informacje o przepływie energii przez hybrydowy zespół napędowy, a pasażer może w tym samym czasie wybierać ulubione utwory lub sprawdzić prognozę pogody.


Panoramiczny 10,25-calowy ekran systemu multimedialnego uzupełnia 7-calowy wyświetlacz w miejscu wskaźników, który podczas jazdy przekazuje kierowcy wszystkie istotne informacje dotyczące podróży i działania elektrycznego zespołu napędowego.

Nowe systemy bezpieczeństwa. Do e-Soula Kia oferuje pełną gamę zaawansowanych systemów asystujących


Zaawansowane systemy asystujące KIA (ADAS) pomagają zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolizji lub zminimalizować jej skutki.
Systemy bezpieczeństwa oferowane do e-Soula obejmują:
FCA (Forward Collision-Avoidance Assist) – system rozpoznawania pieszych z funkcją ostrzegania kierowcy za pomocą drgań kierownicy
BCW (Blind Spot Collision Warning) – system ostrzegania o pojazdach znajdujących się w martwym polu widzenia lusterek
BCA-R (Blind-spot Collision-avoid Assist-Rear) – system ostrzegania przed kolizją podczas cofania
SCC (Smart Cruise Control z funkcją Stop & Go) – aktywny tempomat z funkcją Stop & Go
LKA (Lane Keeping Assist) – system utrzymywania auta na pasie ruchu
DAW (Driver Attention Warning) – czujnik zmęczenia kierowcy
HBA (High Beam Assist) – asystent zmiany świateł
LFA (Lane Follow Assist) – system monitoruje pojazdy znajdujące się z przodu i wykrywa oznakowania dróg, aby utrzymać samochód na pasie ruchu podczas jazdy autostradą. System automatycznie kontroluje przyspieszanie i hamowanie oraz kieruje autem, wykorzystując w tym celu czujniki radarowe, co pozwala utrzymać bezpieczną odległość do poprzedzającego pojazdu. System Lane Following Assist działa w zakresie prędkości od 0 do 130 km/h i umożliwia jazdę autonomiczną na poziomie drugim
RVM (Rear View Monitor) – kamera cofania z asystentem wspomagania parkowania (Parking Assist) i systemem RCCA (Rear Cross-traffic Collision-avoidance Assist), który pomaga zapobiegać kolizjom podczas cofania.


Ponadto, e-Soul jest wyposażony w sześć poduszek powietrznych i system zarządzania stabilnością pojazdu (VSM). System ten zapewnia stabilność auta zarówno podczas hamowania, jak i w czasie pokonywania zakrętów, kontrolując zachowanie samochodu – gdy stwierdzi utratę przyczepności jednego z kół – za pośrednictwem elektronicznego układu stabilizacji toru jazdy (ESC).


Nadwozie e-Soula jest wykonane ze stali i aluminium, co pozwoliło uzyskać jak największą sztywność na skręcanie przy jednoczesnym zachowaniu niskiej masy własnej. Wyższy udział w konstrukcji stali o wysokiej wytrzymałości i większa liczba elementów wykonanych ze stali tłoczonej na gorąco niż w wypadku modelu poprzedniej generacji oraz nowe wzmocnienia boczne wykonane z aluminium sprawiają, że karoseria e-Soula trzeciej generacji przenosi mniej wibracji i lepiej chroni pasażerów w razie zderzenia.

Produkcja i sprzedaż


e-Soul jest produkowany w Korei i do sprzedaży w Polsce trafi w drugiej połowie 2019 roku
e-Soul jest produkowany w zakładzie Kia w Gwangju w Korei. Samochód trafi do sprzedaży w Polsce po wakacjach.

KIA e-SOUL – DANE TECHNICZNE

Nadwozie i napęd
Pięciodrzwiowy, pięciomiejscowy, elektryczny miejski crossover z samonośnym nadwoziem wykonanym ze stali. Elektryczny silnik, zasilany przez litowo-jonowy akumulator, napędza przednie koła za pośrednictwem 1-biegowej przekładni.

Zespół napędowy
Silnik elektryczny
Rodzaj    silnik synchroniczny prądu przemiennego z magnesem stałym
Napięcie                356 V (z akumulatorem o dużej pojemności)
                    327 V (z akumulatorem o standardowej pojemności)
Maksymalna moc            204 KM (150 kW) w przedziale od 3.800 do 8.000 obr./min.
                    (z akumulatorem o dużej pojemności)
                    136 KM (100 kW) w przedziale od 2.600 do 8.000 obr./min.
                    (z akumulatorem o standardowej pojemności)
Maksymalny moment obrotowy    395 Nm w przedziale od 0 do 3.600 obr./min.
                    (z akumulatorem o dużej pojemności)
                    395 Nm w przedziale od 0 do 2.400 obr./min.
                    (z akumulatorem o standardowej pojemności)

Akumulator o dużej pojemności
Rodzaj                    litowo-jonowy
Napięcie                356 V
Pojemność energetyczna        64 kWh
Moc                    170 kW
Pojemność                180 Ah
Prąd ładowania            7,2 kW
Gęstość energii (na celę)        250 Wh / kg
Akumulator o standardowej pojemności
Rodzaj                    litowo-jonowy
Napięcie                327 V
Pojemność energetyczna        39,2 kWh
Moc                    104 kW
Pojemność                120 Ah
Prąd ładowania            7,2 kW
Gęstość energii (na celę)        250 Wh / kg

Zawieszenie kół
Z przodu    Niezależne, kolumny McPhersona mocowane do ramy pomocniczej, stabilizator
Z tyłu    Niezależne, wielowahaczowe mocowane do ramy pomocniczej, stabilizator

Układ kierowniczy
Rodzaj                    przekładnia zębatkowa, wspomaganie elektryczne
Przełożenie                12,8:1
Liczba obrotów kołem kierownicy    2,5
Średnica zawracania (m)        10,6

Hamulce
Z przodu            305x25 mm, tarczowe wentylowane
Z tyłu                300x10 mm, tarczowe
Hamulec postojowy        uruchamiany elektrycznie

Koła i opony
Standardowe            17-calowe obręcze kół z lekkich stopów, opony 215/55 R17
Koło zapasowe             zestaw naprawczy koła

Wymiary zewnętrzne (mm)
Długość                4.195
Szerokość*                1.800
Wysokość                1.605
Rozstaw osi                2.600
Zwis z przodu                   865
Zwis z tyłu                   730
Rozstaw kół z przodu            1.565
Rozstaw kół z tyłu            1.575
Prześwit                     153
*bez lusterek

Wymiary wnętrza (mm)
                    1. rząd        2. rząd
Wysokość                1.013           988
Miejsce na nogi            1.044           927
Szerokość na wys. ramion        1.410        1.390
Pojemność bagażnika (l, VDA)
Bagażnik (VDA)               315
Po złożeniu oparcia kanapy        1.339

Masy (kg)
                z akumulatorem        z akumulatorem
                o dużej pojemności        o standardowej pojemności
Masa własna                1.682                1.593
Dopuszczalna masa całkowita    2.180                2.025

Osiągi i zasięg
                z akumulatorem        z akumulatorem
                o dużej pojemności        o standardowej pojemności
Prędkość maks., km/h        167                155
Przyspieszenie 0-100 km/h, s     7,9                 9,9
Zasięg*, km                452                277
Zużycie energii*, Wh/km        157                145

* Zasięg i zużycie energii w cyklu mieszanym według normy WLTP. (źródło KIA)