fbpx

Kia Motors ogłosiła dziś, że nowy, globalny, kompaktowy SUV marki o bardzo sportowych proporcjach nadwozia będzie nazywał się Seltos. Samochód zadebiutuje już tego lata, a jego sprzedaż w Korei rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku. Kia Seltos wprowadzi wyrafinowany styl i sportowego ducha do segmentu kompaktowych SUV-ów.

Kia Seltos ma nadwozie o bardzo dynamicznych proporcjach – z długą pokrywą silnika, wyraźnymi przetłoczeniami z boku i agresywnie stylizowanym przednim zderzakiem. Wyraźnie zaznaczona linia boczna wznosi się ku tyłowi nadwozia i współgra z powierzchnią przeszkloną, która zwęża się w kierunku tylnej części samochodu. Z tyłu w zderzaku umieszczono metalizowaną atrapę końcówki układu wydechowego. Wszystko razem sprawia, że Kia Seltos prezentuje się bardzo dynamicznie, wręcz sportowo jak na SUV-a.


Wnętrze Kia Seltos – przeznaczonej dla nabywców młodszego pokolenia i obytych z nowinkami technicznymi – charakteryzuje się detalami w stylu „high tech” i jest wyposażone w liczne systemy zwiększające komfort podróżowania, umożliwiające łączność ze światem zewnętrznym i poprawiające łatwość użytkowania. Do wyposażenia seryjnego Kia Seltos należą zaawansowany system multimedialny z ekranem dotykowym o przekątnej 10,25 cala oraz nastrojowe oświetlenie wnętrza.

Kia Motors rozszerza ofertę SUV-ów, aby zaspokoić potrzeby klientów w każdym regionie świata. Nowy model w segmencie kompaktowych SUV-ów reprezentuje najmocniejsze strony samochodów marki Kia – między innymi atrakcyjny design, wysoką jakość wykonania i nowoczesne technologie.

Kia Seltos zostanie zaprezentowana już pod koniec tego miesiąca. Samochód trafi do Korei, Chin i Indii. Sprzedaż rozpocznie się w drugiej połowie 2019 roku. (źródło KIA)